Koji su savjeti važni za 26. sedmicu trudnoće?
Zdravlje
26. sedmica trudnoće predstavlja 4. nedelju 6. meseca, a sa njenim završetkom ulazi se u poslednje, treće trimestar. Tada trudnoća ubrzano mijenja tijelo majke i tijela bebe, trudnica usporava i zahtijeva puno odmora.
Šta je važno primjenjivati od 26. sedmice trudnoće? Kako ublažiti simptome i imati zdrav nastavak trudnoće?
Dobri savjeti su uvijek dobrodošli, a ovaj tekst nudi upravo takve informacije.
26. nedelja trudnoće i sve češći bolovi
Ono što prati svaku trudnicu je bol u donjem dijelu leđa jer se ligamenti šire, a kosti se pomiču. 26. sedmica trudnoće donosi mnoge prmene, pa tako možete primjetit da je stomak veći, a kičma opterećenija, pa će i bolovi u donjem dijelu leđa postati svakodnevni.
Sada će početi Braxton-Hicks kontrakcije, koje nisu opasne, ali izazivaju nelagodu i strah kod trudnica. To su pripremne kontrakcije u kojima se stomak skuplja oko 1 minut, nakon čega će sve biti u redu.
Od 26. secmice trudnoće javlja se i nelagodnost u obezbeđivanju pravilnog položaja tokom spavanja. Stomak je veći, a dete vrlo često zauzima neobične položaje, pa se trudnica oseća neprijatno.
Savjeti:
Kada je riječ o bolovima zbog rasta trudnoće, ne postoji poseban lijek osim mirovanja sa podignutim nogama i pravilnog držanja. Masaže su dobrodošle i umjerene vježbe koje će održavati mišiće u formi.
Sve simptome treba da objasni svom ginekologu u svakom trenutku, a on će proceniti da li su to normalni simptomi trudnoće ili je potreban veći oprez. Isto važi i za lažne kontrakcije koje mogu biti bezopasne, ali i za najavu prijevremenog porođaja, pa je najbolje kada stručnjak potvrdi da je sve u redu.
Mnoge trudnice iz ovog perioda imaju nemirne snove. U početku ih beba budi udarajući ih u stomak, a kasnije idu u toalet jer je beba sletela na bešiku. Sa ovim problemom počinje 26. sedmica trudnoće i početak 7. meseca.
Važnost pravilne ishrane
Gestacijski dijabetes se najčešće otkriva u periodu od 24. do 28. sedmice trudnoće. Gušterača ne proizvodi dovoljno inzulina, što dovodi do visokog šećera u krvi. Iako se ovo stanje ne može spriječiti hranom, važno je pomoći tijelu, a ne pogoršavati stanje u organizmu.
26. sedmica trudnoće je vrijeme kada može doći do anemije, pa su u ovom periodu neophodne krvne pretrage. Pored ovog problema, trudnice u ovom periodu imaju probavne smetnje, žgaravicu i veliki apetit. Kako ostati da prevaziđemo sve probleme?
savjet:
Namirnice bogate gvožđem koje se konzumiraju ne koriste se neposredno pre ili posle kafe. Banane pomažu organizmu da apsorbuje gvožđe i sve vitamine, ali i obroke treba planirati tako da druga hrana ne uništi nutritivne vrednosti.
Kako težina trudnice raste, sve je važnije izbjegavati masne, pržene, pržene i umjetne šećere. Ne samo da su ove namirnice manje hranljive, već imaju i hranljive sastojke koji pomažu da trudnoća bude zdrava.
Redovno vježbanje
Trudnoća u 26. sedmici još uvek nije sjajna, ali trudnica svakako mora da bude opreznija tokom svih aktivnosti.
savjet:
Plivanje je nešto što je izuzetno korisno tokom svih 9 mjeseci trudnoće. Treba izbjegavati kontaktne sportove, ali i one koji zahtijevaju održavanje stabilnosti. Kako trudnoća raste, sve je važnije ostati aktivan, čak i ako je riječ o umjerenoj šetnji i laganim vježbama.
Slijedite ove savjete i ostanite zdrava trudnica tijekom cijele trudnoće
Srodni tekstovi:
Kako protiče trudnoća od plodnih dana do porođaja?
U periodu od 40 nedelja događa se najveća promena u životu čoveka, od začeća do rađanja novog života...
DetaljnijeZašto je učenje stranih jezika važno?
Jezik je osnovno komunikacijsko sredstvo koje je, uz kulturu i običaje, bitna odrednica svakog narod...
DetaljnijePUNO RAZGOVARA O OSOBNOSTI, MJESTU NOSENJA NAKITA
Način na koji se nosi i gdje se nosi nakit, u velikoj mjeri otkriva psihološki profil osobe. ...
DetaljnijeBeauty saveti za pravilno ulepšavanje lica
Estetska hirurgija nudi rešenje za gotovo svaki problem! Uz to, nude se i brojni ne-hirur&sca...
Detaljnije