Ljekoviti čajevi za bubrege i mokraćne kanale
Zdravlje
Čajevi mogu biti od velike pomoći u liječenju raznih bolesti bubrega i mokraćnog sustava. Za ove bolesti koriste se čajevi s diuretičkim učinkom koji imaju ulogu poticanja izlučivanja mokraće ili čajevi koji djeluju antiseptički uništavajući bakterije. Osim što djeluje na ovaj način, konzumacija čaja u većim količinama utječe na povećanje unosa tekućine, a time i na izlučivanje mokraće. Liječenje čajem posebno je uspješno kod bakterijskih bolesti i bolesti bubrega kod kojih dolazi do stvaranja kamenaca.
Čajevi za bubrežne bolesti
Pacijenti sa smanjenom funkcijom bubrega i povišenim krvnim tlakom trebaju paziti na količinu čaja koju konzumiraju, kako se njihovo stanje ne bi pogoršalo. Naime, ako bubrezi ne rade maksimalnim kapacitetom, pretjerana upotreba čaja može imati štetan učinak.
Najviše uspjeha u liječenju oboljelih bubrega ima čaj od mladog brezovog lišća. Biljku prelijte vrućom vodom i dodajte otopini malo sode bikarbone. Čaj od lišća breze treba piti nekoliko puta dnevno. Liječenje je malo duže, ali u većini slučajeva uspješno se završava bez potrebe za lijekovima. List breze može se kombinirati s drugim čajevima u liječenju bubrežnih bolesti. Najčešće se dodaju bosiljak, rastavić, troskot i imela. Ljudi koji bi, osim problema s bubrezima, i imali povišen krvni tlak, trebali povećati unos češnjaka i jesti čaj od imele u umjerenim količinama.
Čajevi koji liječe upalu mokraćnog sustava
Upala mokraćnog sustava može se liječiti čajnim mješavinama. Odaberite jednu od tri kombinacije koje su se pokazale uspješnima u prevladavanju ovog problema. Prva čajna mješavina sadrži list medvjeđeg grožđa, sitnicu, bijeli sljez i kadulju. Druga smjesa sastoji se od lišća breze, medvjeđeg grožđa, sladića i kukuruzne svile. Uz njih možete koristiti i čajnu mješavinu koja se sastoji od lišća breze, korijena selena i peteljki trešnje.
Ako imate problema s poteškoćama s mokrenjem, upotrijebite čajnu mješavinu koja sadrži kukuruznu svilu, maslačak, stabljike trešnje, sjemenke lubenice, anis, jaglac, kleku, koru bijele topole. Budite oprezni pri korištenju čajnih mješavina koje sadrže smreke, jer povećana doza sastojaka iz ove biljke može pogoršati bolest i dovesti do pojave krvi u mokraći.
Srodni tekstovi:
Zelena stolica kod beba - još jedna novost u životu novopečenih roditelja ili razlog za brigu?
Prvi tjedni roditeljstva uvijek su ispunjeni istom dozom uzbuđenja i stresa. Osim što beba do...
DetaljnijeAparati za kavu na Balkanu rade punom parom
Aparati za kavu na kapsule omogućili su milijunima ljubitelja ovog pića širom svijeta da uživ...
DetaljnijeNovogodišnje jelke kao dio blagdanske čarolije
Već u studenom počinje se osjećati lagana napetost nadolazećih blagdana. Božić i Nova godina značajn...
DetaljnijeOmiljeni splavi među klaberima u Beogradu
Kao pojam, clubbing je već dugo ušao u rječnik naše omladine, ali i starijih koji vole...
Detaljnije